Wajer tat-titanju għall-Industrija Kimika u Elettroliżi

Ibgħat l-inkjesta
Wajer tat-titanju għall-Industrija Kimika u Elettroliżi
Id-dettalji
Materjal: Grad 2 / Grad 7 / Grad 12
Standard: ASTM B863
Dijametru: 0.5mm - 6.0mm
Forma: Coil / rukkell / qatgħa dritta
Wiċċ: imnaddfin, nadif
Klassifikazzjoni tal-prodott
Wajer tat-titanju
Share to
Deskrizzjoni

X'inhu

 

 

Impjanti kimiċi u ċelluli ta 'elettroliżi jittrattaw għalf aggressiv. Aċidu. Klorin. Kawstiku. Kurrent għoli. Il-wajer għandu jgħix. Ma jissaddadx. Ma jikkontaminax.

Wajer tat-titanju għall-industrija kimika u elettroliżi huwa magħmul għal dawn il-kundizzjonijiet. Basktijiet tal-anodi. Hangers tal-katodi. Grids tal-elettroliżi. Iffiltra malji. Tie tal-wajer. Kullimkien l-ambjent jiekol metalli oħra.

Wajer tar-ram jinħall. Sadid tal-wajer tal-azzar. Fosos tal-wajer li ma jsaddadx. Wajer tat-titanju biss joqgħod hemm.

 

Għaliex it-titanju jirbaħ fis-servizz kimiku

 

 

Ir-ram imexxi l-elettriku tajjeb. Iżda f'ċellula ta 'elettroliżi, ir-ram jinħall. Jikkontamina l-prodott. Pjanċa tal-joni tar-ram fuq katodi.

L-azzar huwa irħis. Imma l-azzar sadid. Sadid jitfarfar. Rovini proċessi kimiċi.

Stainless 316 jaħdem kultant. Iżda fil-kloruri, jinfed. Fl-aċidi, jissaddad.

It-titanju għandu saff ta 'ossidu. Stabbli. Ma jinħallx. Ma jolqotx. Il-kloruri ma jkissrux.

Għall-wajer tat-titanju għall-industrija kimika u elettroliżi, il-wajer idum is-snin. Xi drabi għexieren ta’ snin.

GradL-aħjar għalKaratteristika ewlenija
Grad 2Kimika ġenerali, kloruri, aċidi dilwitiL-aħjar-madwar
Grad 7Aċidi sħan, klorin imxarrabPalladju miżjud
Grad 12Salmura sħuna, kundizzjonijiet ta' xquqMiżjud Mo + Ni

 

Liema grad għal liema kimika

 

 

Il-Grad 2 ikopri l-biċċa l-kbira tal-applikazzjonijiet kimiċi. Ilma baħar. Iddilwa l-kubrit. Aċidu nitriku. Ilma klorinat.

Il-Grad 7 huwa għal kundizzjonijiet iebsa. Aċidu idrokloriku sħun. Sħun dilwit sulfuriku. Gass tal-kloru imxarrab.

Il-Grad 12 huwa għal sistemi ta 'ilma baħar sħun u salmura. Desalinizzazzjoni. Elettroliżi tas-salmura.

Għall-wajer tat-titanju għall-industrija kimika u elettroliżi, Grad 2 huwa l-ewwel għażla. Aġġorna jekk meħtieġ.

 

Speċifikazzjonijiet tal-materjal (Grad 2)

 

 

ProprjetàValur
Tensili (min)345 MPa
Rendiment (min)275 MPa
TitwilIktar minn jew ugwali għal 20%
Densità4.51 g/ċm³
Reżistenza~55 μΩ·cm
Temperatura massima300 grad

 

Dijametri komuni għall-kimika u l-elettroliżi

 

 

Dijametru (mm)Applikazzjoni
0.5 – 1.0Malja fina, filtrazzjoni
1.0 – 1.5Basktijiet tal-anodi, wajer tal-irbit
1.5 – 2.0Hangers tal-katodi, grilji
2.0 – 3.0Grids tal-elettroliżi
3.0 – 4.0Wajer tal-irbit tqil
4.0 – 6.0Strutturali, heavy duty

 

Fejn tmur

 

 

  • Basktijiet tal-anodi. Fiċ-ċelloli tal-elettroliżi. Qoffa tat-titanju żżomm il-materjal tal-anodu. Il-gass tal-kloru jevolvi. Il-basket m'għandux jissaddad. Grad 2 jew Grad 7. 1.5mm sa wajer 3.0mm. Iwweldjati f'malji.

  • Hangers tal-katodi. Appoġġ il-katodu. L-istess ambjent korrużiv. Grad 2. 2.0mm sa 4.0mm.

  • Grids tal-elettroliżi. Distribuzzjoni kurrenti. Il-grilja tal-wajer tat-titanju tinfirex il-kurrent b'mod uniformi. Grad 2. 2.0mm sa 3.0mm.

  • Iffiltra malji. Filtrazzjoni kimika. Flussi aċidużi. Wajer tat-titanju minsuġ f'malji. Grad 2. 0.5mm sa 1.5mm.

  • Tie tal-wajer. Żomm it-tagħmir f'tankijiet kimiċi. Orbot il-komponenti. Grad 2. 1.0mm sa 2.0mm.

Għall-wajer tat-titanju għall-industrija kimika u elettroliżi, il-wajer huwa minsuġ, iwweldjat jew marbut. Dejjem f'kuntatt ma' kimiċi.

 

Ċelloli tal-klor-alkali

 

 

L-impjanti tal-klor-alkali jipproduċu klorin u soda kawstika. In-naħa tal-anodu hija aggressiva. Gass tal-kloru. Salmura sħuna. Kurrent għoli.

L-anodi tat-titanju huma standard. Miksija b'ossidu tal-metall imħallat. Il-wajer tat-titanju jappoġġja l-kisi.

Il-Grad 7 spiss jintuża għall-anodi tal-klor-alkali. Reżistenza aħjar għall-ambjent aggressiv.

Għall-wajer tat-titanju għall-industrija tal-kimika u l-elettroliżi, il-Grad 7 idum aktar f'dan is-servizz.

 

Ċelloli elettrorebbieħa

 

 

Electrowinning tar-ram. Nikil electrowinning. Żingu. L-elettrolit huwa aċidu sulfuriku. Sulfat tar-ram.

Jintużaw anodi tat-titanju. Huma ma jissaddadx. M'għandekx tikkontamina l-metall li qed ibbanjat.

Il-Grad 2 jaħdem tajjeb fl-elettrowinning. Iddilwa l-aċidu sulfuriku f'temperatura moderata.

 

Għaliex titanju għal basktijiet ta 'l-anodi

 

 

Il-qfief tal-anodi jżommu l-materjal tal-anodu. Fil-chlor-alkali, il-materjal huwa salmura. Fl-elettrowinning, huwa granuli tal-metall jew ruttam.

Il-basket huwa mgħaddas fl-elettrolit. Il-kloru jew l-ossiġnu jevolvi fil-wiċċ.

Metalli oħra jissaddad. Ikkontamina l-prodott. It-titanju le.

Għall-wajer tat-titanju għall-industrija kimika u elettroliżi, il-wajer huwa wweldjat f'forma ta 'basket. Malja miftuħa. Jippermetti li l-elettrolit jgħaddi.

 

Konduttività elettrika

 

 

It-titanju mhuwiex konduttur kbir. 3% IACS vs 100% għar-ram.

Iżda f'ċellula ta 'elettroliżi, il-wajer tat-titanju biss iżomm il-kisja attiva. Il-kisja ġġorr il-kurrent.

Għall-konnessjoni tal-bus bars, uża ram. Għall-wajer fl-elettrolit, uża titanju.

 

Wajer tat-titanju tal-welding għal ċelloli tal-elettroliżi

 

 

Wajer tat-titanju weldjatura għalih innifsu. Uża mili ERTi-2 għal Grad 2. Ilqugħ tal-argon meħtieġ.

L-iwweldjar f'impjanti kimiċi jeħtieġ kura. Il-weldjatura għandha tkun reżistenti għall-korrużjoni daqs il-metall bażiku.

Għal wajer tat-titanju għall-industrija kimika u elettroliżi, aħna nipprovdu wajer fuq irkiekel jew tulijiet dritti. Lest għall-welder tiegħek.

 

Malji tal-filtru għall-filtrazzjoni kimika

 

 

Filtri kimiċi jeħtieġu malji fini. Flussi aċidużi. Ilma klorinat. Tneħħija tal-partiċelli.

Fosos tal-malji li ma jsaddadx. Malja tal-polimeru dgħajfa. Il-malji tat-titanju jdumu.

Minsuġa minn wajer ta '0.5mm sa 1.5mm. Grad 2.

Għall-wajer tat-titanju għall-industrija tal-kimika u l-elettroliżi, ix-xibka tal-filtru hija applikazzjoni komuni.

 

Tie wajer f'tankijiet kimiċi

 

 

Ġewwa t-tankijiet tal-ħażna tal-kimika u r-reatturi, il-komponenti jeħtieġu rbit-. Wajer iżomm l-affarijiet f'posthom.

Il-wajer joqgħod fil-kimika. Aċidu. Kawstiku. Solvent.

Il-wajer tal-irbit m'għandux jissaddad. M'għandux jikkontamina.

Wajer tal-irbit tat-titanju. Grad 2. 1.5mm sa 2.0mm. Maqtugħa għat-tul. Marbuta bl-idejn.

 

Dettalji tar-reżistenza għall-korrużjoni

 

 

KimikaPrestazzjoni tal-Grad 2
Ilma baħarEċċellenti
10% aċidu sulfuriku (temperatura tal-kamra)Tajjeb
50% aċidu sulfurikuMhux rakkomandat
Aċidu nitriku (kwalunkwe konċ.)Eċċellenti
Aċidu idrokloriku (dilwit)Ġust għal tajjeb
Ilma klorinatEċċellenti
Soda kawstikaTajjeb

Għall-wajer tat-titanju għall-industrija kimika u elettroliżi, iċċekkja l-kimika speċifika tiegħek. Il-Grad 2 jaħdem għal ħafna. Grad 7 għal HCl sħun.

 

Limiti tat-temperatura

 

 

Il-Grad 2 jaħdem sa 300 grad fl-arja. Fis-servizz kimiku, temperaturi aktar baxxi huma tipiċi . 80 grad sa 150 grad huwa komuni.

Aktar minn 150 grad fl-aċidi, il-korrużjoni taċċellera. Iċċekkja l-kompatibilità.

 

Spiża vs stainless

 

 

Wajer Stainless 316 huwa orħos. Iżda fis-servizz kimiku, fosos li ma jissaddadx. Jfalli. Jeħtieġ sostituzzjoni.

It-titanju jiswa aktar bil-quddiem. Idum aktar. Inqas għeluq.

Għall-wajer tat-titanju għall-industrija tal-kimika u l-elettroliżi, l-ispiża totali fuq 10 snin ħafna drabi hija aktar baxxa bit-titanju.

 

Traċċabilità

 

 

Rapporti tat-test tal-mitħna. Numru tas-sħana traċċabbli. ASTM B863 cert.

 

FAQ

 

 

Q: Grad 2 jew Grad 7 għall-anodi tal-klor-alkali?

A: Grad 7 għall-klor-alkali. L-ambjent huwa aggressiv. Il-Grad 7 idum aktar. Il-Grad 2 jaħdem iżda jista' jkollu bżonn sostituzzjoni aktar kmieni.

Q: Nista 'nuża wajer tat-titanju fl-aċidu idrokloriku?

A: Iddilwa HCl f'temperatura tal-kamra, iva. HCl sħun, le. Uża Grad 7 għal HCl sħun.

Q: Kif twaħħal il-wajer tat-titanju mal-vireg tal-linja tar-ram?

A: Uża ġonta ta 'tranżizzjoni tat-titanju għar-ram. Jew bolt b'ħardwer tat-titanju. Ebda weldjatura diretta.

 

Il-linja tal-qiegħ

 

 

L-impjanti kimiċi u ċ-ċelloli tal-elettroliżi huma brutali. Ir-ram jinħall. L-azzar sadid. Fosos Stainless.

Wajer tat-titanju għall-industrija tal-kimika u l-elettroliżi jgħix.

Grad 2 għall-biċċa l-kbira tal-kimiċi. Grad 7 għal aċidi sħan u kloru. Grad 12 għal salmura sħuna.

Basktijiet tal-anodi. Hangers tal-katodi. Iffiltra malji. Tie tal-wajer.

Minsuġa. Iwweldjati. Marbuta.

Idum is-snin fl-ambjenti l-aktar ħorox.

 

Kuntatt

 

 

 

Għandek bżonn kwotazzjoni fuq wajer tat-titanju għall-industrija tal-kimika u l-elettroliżi? Għidilna grad, dijametru, kwantità, applikazzjoni, u kundizzjonijiet kimiċi jekk magħrufa. Aħna nwieġbu fi żmien 24 siegħa.

Email:shawn@mt-titanium.com

WhatsApp: +86-18220745501

 

 

It-tags Popolari: wajer tat-titanju għall-industrija tal-kimika u l-elettroliżi, wajer tat-titanju taċ-Ċina għall-manifatturi tal-industrija tal-kimika u l-elettroliżi, fornituri, fabbrika

Ibgħat l-inkjesta